Organize Sanayi Bölgesi, Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi
A6 Blok No:11 İkitelli / İSTANBUL
Tel: (0212) 485 97 42 - 485 97 43
Fax: (212) 486 10 38
E-mail: info@tankadokum.com

 

TANKA DÖKÜM 1948 yılında merhum Emrullah TANKA tarafından İstanbul Mevlevihanekapı’da takriben 150 m2 kapalı alanı olan küçük işletme olarak faaliyete geçmiştir.

Küçük bir işletme olmasına rağmen kurulduğu ilk andan itibaren kaliteye verdiği önem ve zoru başarma azmi sayesinde kısa sürede döküm sektöründe tanınmış ve bu ilkelerinden asla vazgeçmemiştir.

Sektöre girdiği ilk yıllarda pik ve alüminyum döküm branşlarında faaliyetlerini sürdüren firma daha sonra 1960’lı yıllarda kendisini alüminyum dökümde uzmanlaşmaya vermiş ve bunu da gayet iyi başarmıştır.

Muhtelif alüminyum parçaları itina ile üreten Tanka Döküm, kullandığı kaliteli malzeme ve üretimdeki başarılı kadrosuyla çeşitli sektörlerin ihtiyacını hızla karşılayabilmiş ve bu sektörlerde önde gelen üretici konumuna geçmiştir. Günümüzde ise çağın modern yüzüne ayak uydurmuş elektronik makine parkuruna sahip bir firma olarak hızlı, seri ve kaliteli üretimini CAD, CAM programlarını kullanarak bilgisayar destekli gerçekleştiren Tanka Döküm, ülkemizin ve komşu ülke sanayicilerinin alüminyum parça tedarikçisi olmuştur.Firmanın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet ve uygun fiyat olmuştur ve böylede olacaktır.

Tüm sanayicilere saygıyla duyurulur.

   
 

40 yılı aşkın sürelik tecrübesiyle birlikte alüminyum dökümde uzmanlaşan Tanka Döküm, ülkemiz ve komşu ülke sanayicilerinin tercih ettiği muhtelif alüminyum parçaların üretiminde hızlı,

seri ve kaliteli hizmet anlayışını ilke edinmiş ve bu çizgisini uzman kadrosu sayesinde günümüze kadar taşımıştır. 


Çağın modern yüzüne ayak uydurmuş elektronik makine parkuruna sahip olan firma ürünlerini kendi bünyesinde

işlemekte ve kalitesinden ödün vermeden rekabetçi fiyat anlayışıyla müşterilerine sunmaktadır.


Kum ve kokil kalıba döküm tekniğini uygulayan firma, üretimini bilgisayar

destekli son sistem CAD, CAM programları eşliğinde kontrollü olarak gerçekleştirmektedir.


 
TANKA DÖKÜM ÜRETİM AŞAMALARI