Sektöre girdiği ilk yıllarda pik ve alüminyum döküm branşlarında faaliyetlerini sürdüren firma daha sonra 1960'lı yıllarda Levetn kapağı imalatıyla kendisini alüminyum dökümde uzmanlaşmaya vermiş ve bunu da gayet iyi başarmıştır

2003 yılı başından itibaren çok ciddi ve kararlı bir şekilde bütünüyle kendi markası adı altında Levent imalatı işine girmiştir. Böylece tekstil sanayicisi Leventlerini çok daha kaliteli ucuz ve seri bir şekilde temin etme ortamına kavuşmuştur.

Günümüzde ise çağın modern yüzüne ayak uydurmuş elektronik makine parkuruna sahip bir firma olarak hızlı, seri ve kaliteli üretimi ile ülkemizin ve komşu ülke Tekstil sanayicilerinin tercih ettiği Levent, Levent arabaları tedarikçisi olmuştur.

Firmanın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet ve uygun fiyat olmuştur ve böyle olacaktır. Tüm dünya tekstil sanayicilerine saygıyla duyurulur.

 

Organize Sanayi Bölgesi, Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi
A6 Blok No:11 İkitelli / İSTANBUL
Tel: (0212) 485 97 42 - 485 97 43
Fax: (212) 486 10 38
E-mail: info@tankadokum.com

 

TANKA MAKİNE, yılların verdiği tecrübe ile levent, levent taşıma ve dok arabaları üretiminin yanı sıra birçok ürünle tekstil üreticilerinin vazgeçilmez tedarikçisi olmuştur.



Dokuma Tahrik Dişlileri


Tanka Döküm Dokuma makinelerinin yedek parçalarını üretiminde uzun ömürlü malzeme seçimiyle kaliteyi ön plana çıkartan bir tutum sergilemektedir.

Video için tıklayınız




Silindirler

TANKA MAKİNE’nin uzmanlığı silindir çeşitlerinden bazı örnekler:

 
* Aktarma Silindirleri,
* Baskı Silindirleri,
* Besleme Silindirleri,
* Buhar Silindirleri,
* Büküm Silindirleri,
* Sevk Silindirleri,
* Kabartma Silindirleri, (Gofraj Kalenderleri),
* Kurutma Silindirleri,
* Yıkama Silindirleri, vb...
Bu silindirler çalışma ortamlarının gerektirdiği kaplama çeşitleriyle ilgili seçim yapılırken paslanma, kimyasal etkilere dayanım, sürtünmeye karşı direnç ve sertlik en önemli kıstaslardır. Paslanmaz çelik, poliüretan ve ebonit kaplama çeşitlerden bazılarıdır.