Sektöre girdiği ilk yıllarda pik ve alüminyum döküm branşlarında faaliyetlerini sürdüren firma daha sonra 1960'lı yıllarda Levetn kapağı imalatıyla kendisini alüminyum dökümde uzmanlaşmaya vermiş ve bunu da gayet iyi başarmıştır

2003 yılı başından itibaren çok ciddi ve kararlı bir şekilde bütünüyle kendi markası adı altında Levent imalatı işine girmiştir. Böylece tekstil sanayicisi Leventlerini çok daha kaliteli ucuz ve seri bir şekilde temin etme ortamına kavuşmuştur.

Günümüzde ise çağın modern yüzüne ayak uydurmuş elektronik makine parkuruna sahip bir firma olarak hızlı, seri ve kaliteli üretimi ile ülkemizin ve komşu ülke Tekstil sanayicilerinin tercih ettiği Levent, Levent arabaları tedarikçisi olmuştur.

Firmanın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet ve uygun fiyat olmuştur ve böyle olacaktır. Tüm dünya tekstil sanayicilerine saygıyla duyurulur.

 

Organize Sanayi Bölgesi, Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi
A6 Blok No:11 İkitelli / İSTANBUL
Tel: (0212) 485 97 42 - 485 97 43
Fax: (212) 486 10 38
E-mail: info@tankadokum.com

 

Boyahanelerdeki en büyük problemlerden biri kumaş taşınan dok arabalarının silindirinin paslanması ve islak ya da kuru mala bu pasın bulaşarak kumaşa zarar vermesidir. Bununla birlikte tekerleklerin ve fren sisteminin de dayanıklı olup olmaması dok arabasıyla ilgili diğer unsurlarıdır.
TANKA MAKİNE dok arabaları, bu tip sorunlara tamamen son vermektedir. İşletme ihtiyaçlarına göre her ölçüde imal edilebilmekte ve uzun yıllar kalitesinden hiçbir şey kaybetmemektedir.

Kasa

Standart dok arabaları kasası NPU 100, özel 10 ton mal taşıyabilen dok arabaları kasası ise NPU 120 profilden yapılır. Böylelikle eğilme, bükülme, veya kırılma gibi işlemleri zor durumda bırakacak olaylar meydana gelmez. İstenilen renklerde boyanabilen kasalar estetik açısından da işletmeyle uyum sağlamaktadır.

Frenler

Frenler sfero döküm yapılmaktadır. Fren yüzeyi balatalı olup yarım ay şeklindeki yapısıyla da istenilen basınçta fren yapabilme şansı tanımaktadır. Böylelikle diğer fren çeşitlerine göre çok daha uzun süre dayanıklıdır.

Tekerlekler

Tekerlek ölçüleri, dok arabasının ölçülerine ve de taşınacak yüke göre imal edilmektedir. Pik döküm üzeri poliüretan kaplı tekerlekler sağlamlık ve güvenlik açısandan hiçbir sorun çıkarmamaktadır.  TANKA DESIGN