Sektöre girdiği ilk yıllarda pik ve alüminyum döküm branşlarında faaliyetlerini sürdüren firma daha sonra 1960'lı yıllarda Levetn kapağı imalatıyla kendisini alüminyum dökümde uzmanlaşmaya vermiş ve bunu da gayet iyi başarmıştır

2003 yılı başından itibaren çok ciddi ve kararlı bir şekilde bütünüyle kendi markası adı altında Levent imalatı işine girmiştir. Böylece tekstil sanayicisi Leventlerini çok daha kaliteli ucuz ve seri bir şekilde temin etme ortamına kavuşmuştur.

Günümüzde ise çağın modern yüzüne ayak uydurmuş elektronik makine parkuruna sahip bir firma olarak hızlı, seri ve kaliteli üretimi ile ülkemizin ve komşu ülke Tekstil sanayicilerinin tercih ettiği Levent, Levent arabaları tedarikçisi olmuştur.

Firmanın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet ve uygun fiyat olmuştur ve böyle olacaktır. Tüm dünya tekstil sanayicilerine saygıyla duyurulur.

 

Organize Sanayi Bölgesi, Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi
A6 Blok No:11 İkitelli / İSTANBUL
Tel: (0212) 485 97 42 - 485 97 43
Fax: (212) 486 10 38
E-mail: info@tankadokum.com


 Yılların verdiği tecrübe, uzman kadrosu ve kullandığı son teknoloji ile TANKA DÖKÜM, dünyanın en önde gelen dokuma ve çözgü makineleri üreticilerinin tezgahlarına uygun levent üretimini gerçekleştirmektedir.

Yüksek kalitesi, uygun fiyat seçenekleri ve yaygın müşteri ağı sayesinde sektörün aranan firması olan TANKA DÖKÜM bünyesinde Kancalı, Hava Jetli, Su Jetli, Mekikli, Kadife, Halı, Kilim ve Dar dokuma tezgahlarına uygun tüm standart ölçü ve özel siparişler üzerine üretim imkanı bulunmaktadır.

  

TANKA 3D TASARIM


Alüminyum alaşımlı dökümden oluşurlar. (Alüminyum çok kuvvetli hafif bir maddedir. Emniyetli kullanım kolaylığının yanı sıra paslanmaz oluşu ve temiz yüzeyi sayesinde yıllarca problemsiz kullanım olanağı sağlamaktadır.)

Maksimum sertlik ve dayanıklılık için tasarlanmış modeller büyük bir ustalık ve sanat gerektiren işlemler yapılarak dökülmektedir. Döküm sonrası ham halde bulunan kapaklar büyük bir dikkatle işlenip, gerekli güvenlik testleri yapıldıktan sonra borulara takılmaktadır.Ana Sınıflar Uygulanması Gereken
İplik Çeşitleri
Limit Değerler
k, kN / mm
Q1
Hafif
İpek dışında doğal elyaftan oluşan iplikler,
rejenere edilmiş selülozik suni elyaflardan oluşan iplikler,
doğal ve sentetik elyaflardan 67/33 oranında
karışıma sahip olan karışık iplikler
20 < k < 50
Q2 Orta Güçlü
Tekstil cam elyafı ve ipek elyaflar gibi rejenere
edilmiş selülozik elyaftan oluşmuş sonsuz iplikler
( viskoz, asetat. gibi )
50 < k < 125
Q3 Güçlü
Bükme ve biçimlendirme işlemlerinden sonra
gevşetilmiş sentetik elyaftan oluşmuş iplikler
(polyamid ve poliakril nitril elyaflılar gibi
125 < k < 200
Q4 Çok Güçlü
Üç numaralı sınıfta yer alan sonsuz elyaftan
oluşmuş ipliklerin gevşetilme işlemi yapılmamış olanları
200 < k <

* Tabloda dört ana sınıf ve bunlara karşılık gelen iplik çeşitlerini görmektesiniz.
Yükleme P ( kN )
k = P = 4 E h³
Ana Sınıf =
Eğilme f ( mm )
f = c d²

"E” Levent kapaklarda kullanılan hammaddenin elastikiyet gücü
"h” Levent kapaklarının boru yakınındaki kalınlığı
"c” Levent boru dış çapının kapak dış çapı oranına bağlı korelasyon faktörü
"d” Levent kapağı dış çapı


Kendi içinde ikiye ayrılırlar. Tablo 1’de gösterilen veriler doğrultusunda birinci ve ikinci bölümlerdeki iplikler için "tek çıdarlı” üçüncü ve de dördüncü bölümdeki iplikler için ise "çift çıdarlı” kapaklar kullanılmaktadır.

Tek çıdarlı kapaklar fazla gerilme direnci gerektirmeyen iplik sarma işlemlerinde kullanılmaktadır. Feder aralıkları, sayıları ve kalınlıkları kapakların çaplarına göre değişmektedir.

Çift çıdarlı kapaklar ise dökümünde başlı başına ustalık ve sanat gerektiren kapak çeşitleridir.
Çok yüksek gerilme dirençlerine neden olan iplik çeşitlerinin sarımı sırasında dayanıklılık çok önemlidir. Hem işçi sağlığı hem de üstüne sarılan malın güvenliği için çift çıdarlı kapaklarda kalite
çok önemlidir. Gerilme direnciyle ilgili testler bu noktada devreye girer ve kapakların dayanıklılıkları ölçülür.

 

Kapakların dayanıklılığı kadar boruların dayanıklılığı da çok önemlidir. Yapısal açıdan birbirlerine uygun olmak zorundadırlar.

TANKA MAKİNE, yılların verdiği tecrübe ile boru ve kapak seçimlerinde standartlara uygun üretim yapmakta ve müşterilerine bu konuda en iyi hizmeti sunmaktadır. Boru çapları ve et kalınlıkları seçimlerde büyük önem taşımaktadırlar.


Çelik çekme borulardan yapılan borular, paslanmaya karşı elektro galvaniz ile kaplanmaktadır.

Kapaklarla boruların bağlantı noktasındaki kelepçelerde çok önemlidir. Kelepçeler, isteğe bağlı
olarak alüminyum veya sfero döküm olarak yapılmaktadır. Böylelikle bağlantı kısımlarında da sağlamlık açısından hiçbir tereddüt kalmamaktadır.