Sektöre girdiği ilk yıllarda pik ve alüminyum döküm branşlarında faaliyetlerini sürdüren firma daha sonra 1960'lı yıllarda Levetn kapağı imalatıyla kendisini alüminyum dökümde uzmanlaşmaya vermiş ve bunu da gayet iyi başarmıştır

2003 yılı başından itibaren çok ciddi ve kararlı bir şekilde bütünüyle kendi markası adı altında Levent imalatı işine girmiştir. Böylece tekstil sanayicisi Leventlerini çok daha kaliteli ucuz ve seri bir şekilde temin etme ortamına kavuşmuştur.

Günümüzde ise çağın modern yüzüne ayak uydurmuş elektronik makine parkuruna sahip bir firma olarak hızlı, seri ve kaliteli üretimi ile ülkemizin ve komşu ülke Tekstil sanayicilerinin tercih ettiği Levent, Levent arabaları tedarikçisi olmuştur.

Firmanın değişmez prensipleri daima kalite, hizmet ve uygun fiyat olmuştur ve böyle olacaktır. Tüm dünya tekstil sanayicilerine saygıyla duyurulur.

 

Organize Sanayi Bölgesi, Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi
A6 Blok No:11 İkitelli / İSTANBUL
Tel: (0212) 485 97 42 - 485 97 43
Fax: (212) 486 10 38
E-mail: info@tankadokum.com

 
 
 TANKA 3D TASARIM

Video için tıklayınız

 
 

TANKA MAKİNE levent taşıma arabaları arasında en çok geliştirdiği araba çeşididir. Müşteri istekleri doğrultusunda arabanın özellikleri sürekli değiştirilmiştir. Çalışma şartlarına göre tasarımı yapılmaktadır. Dokuma fabrikalarının özellikle tercih ettiği kullanımı kolay araba çeşitlerinden biridir.

Sistem iki adet piston ve bütün pistonları kontrol eden bir ayak pompası ile çift yönlü bir valf tarafından çalıştırılmaktadır. Valf ayar kolu sola doğru çevrildiğinde, ayak pompası yardımıyla pistonlar leventi kaldırır. Valf ayar kolu sağa doğru çevrildiğinde ayak pompası yardımıyla pistonlar çerçeveleri kaldırmaktadır. Leventin ve çerçevenin indirilmesi ise hidrolik yağ dolum haznesinin üstündeki vana ile mümkün olmaktadır.

 
 
 
2.5-3 ton ağırlık taşıma kapasiteli levent taşıma arabasına sfero döküm üzeri poliüretan kaplı tekerler ile kolay hareket etme imkanı verilmiştir. Paletlerin her iki ucuna takılan kancalar, dolu leventlerin taşınması sırasında ayrı yönlere doğru açılımı engellenmektedir. Dayanıklı olması ve de kolay kullanımı, tercih edilmesindeki en önemli kıstaslardır.
 
 
 
Fabrikaların çözgü bölümlerindeki leventlerin makinalara monte-demonte edilebilmesinde ve taşınmasında TANKA MAKİNE’nin müşterilerine sunduğu arabalardan biridir. Direksiyon kolu iki büyük tekerleğe bağlıdır.

Bağlantıdaki zincir dişli mekanizması, arabanın ekseni etrafında dönmesini sağlar böylece hareket kolaylığı maksimum düzeydedir.
Kaldırma sistemi iki adet hidrolik piston ve bu pistonları besleyen bir adet hidrolik pompa, bir adet besleme pedalı ile bir adet boşaltma vanasından oluşur. Pedallar yardımıyla kaldırma işlemi yapılırken hidrolik boşaltma vanasından oluşur. Pedallar yardımıyla kaldırma işlemi yapılırken hidrolik boşaltma vanası kullanılarak da indirme yapılmaktadır.
 
 
 
Çözgü dairesinden çıkıp dokumaya gidecek olan dolu leventlerin ipliklerinin, çerçevelere takılmasında kullanılan arabadır. Kolay kullanımı sayesinde müşterilerin en çok tercih ettiği arabalardan biridir.

Levent, iplik sarılmış bir şekilde alt bölüme konulur ve çerçeveler arabanın üst kısmına yerleştirilir.

Levent üstündeki ipliklerin çerçevelerden geçirilerek dokumaya hazır hale getirilir.